İstanbul Bakır Hurda

Hurda bakır türsel olarak; soyma, lama, trafo, kalaylı, yanmış, bobin ve talaş olmak üzere yedi kategoriye ayrılmaktadır. Hurda bakır alım ve satışı.
İstanbul Bakır Hurda
  • 04.11.2022 12:53

Hurdacılık Sektörünün En Değerli Madeni Hurda Bakır
Geri dönüşüm veya hurdacılık sektörünün en kayda değer ürünlerinden biri hurda bakırdır. 
Bu ürünü bu kadar değerli olduğunu belirten diğerlerine göre nadir olması sebebiyle,  bakır alışında ve bakır satışında kar marjıdır. 
Onun dışında elektriği ve ısıyı gümüşten sonra en iyi ileten element olması sebebi ile, iletim hatlarında ve kap kacak yapımında yoğun olarak kullanılıyor olması değerini de kat be kat arttırdığı gözlenmektedir.. 
Türiye'de hammadde olarak Artvin, Kastamonu, Elazığ ve Rize’de çıkartılan bakır; ülkemizin hurda bakır talebini karşılayamamaktadır. 
Yoğun bir talep karşısında bakır madeninin çoz az olması onu ender olduğundan dolaylı da hurda bakır ürününün fiyatlarını en tepelere çekmiştir.

İstanbul Hurda Bakır Çeşitleri
Hurda bakır türsel olarak; kalaylı, yanmış, bobin, soyma, lama, trafo ve talaş olmak üzere yedi kategoriye göre ayrılmaktadır. Soyma hurda bakır; belli bir kalınlığa sahip olan kabloların soyma makinesi yardımıyla soyulması sonucunda oluşan madendir. Saf hali atşe tutulmadığı sürece bozulmadığından bakır cinsi içerisindeki en değerli madenlerdendir. Hurda bakır kategorisindeki ikinci önemli madenlerden biri olan lama bakır, elektronik malzemelerde iletkenliği sağlaması için belli bir kalınlıkta ve uzunluğa sahip olan metallerdir. Bunların işlemlerin dışında; elektrik iletim hatlarında yüksek gerilimleri azaltmak için kullanılan trafo'dan çıkan bakırlara trafo bakır denir, o ve benzerlerinin içinden çıkan makaraya bobin, gündelik yaşamda kullanılan kap kacak bakır malzemelerin zehir etkisini kırmak için kullanılan kalaylama işlemine maruz kalmış bakırlara kalaylı bakır adı verilir. Yanmış bakır ise kablo veya üzerinde koruma bulunan bakır malzemelerin yüksek ısıda yakılarak metalinin soğutularak elde edilmesidir. Yakma işleminde ısı doğru ayarlanmazsa bakır madeni de erir ve amaca ulaşılamaz. Yukarıda sayılan hurda bakır türlerinin cnc, torna vs kullanılarak imalat işleminden arta kalmasına da bakır talaş adı verilmektedir.

Star Hurda olarak 2015 Yılından Beri İstanbul Hurda Bakır Konusunda Hizmet Veriyoruz
Bakır, tüm dünya için vazgeçilmez bir maden halenine gelmiştir. Bu madenin ülkemizdeki ve ülkelerdeki rezervleri dışında geri dönüşümünün sağlanması da önemli ve elzemdir. 
Geri dönüştürülen bakır kullanıma hazır şekilde yeniden üretim süreçlerinde kullanılır ve gereksinim ortadan kalkmış olur. Hurda bakır konusunda 2015 yılında hizmetlerine İstanbul merkezli başlayıp, günümüzde Türkiye çapında alımlarını sürdüren firmamız, Star Hurda ile tüm iletişim kanallarından irtibata geçebilirsiniz.

Bizi Arayın

0 507 851 78 38

 

Hizmetlerimiz;

Soyma Bakır Hurda
Lama Bakır Hurda
Trafo Bakır Hurda
Kalaylı Bakır Hurda
Çıkma Lama Bakır Hurda
Yanık Bakır Hurda
Bobin Bakır Hurda
Hurda Bakır Talaş
 

 TELEFON  WHATSAPP