Nikel Hurdası

Nikel hurdası geri dönüşümü mümkün olan ve diğer metallerde karışık şekilde bulunan hurdalardır. Ferromanyetik etkisine sahip oldukları bilinir.
Nikel Hurdası
  • 23.04.2022 12:00

Nikel hurdası geri dönüşümü mümkün olan ve diğer metallerde karışık şekilde bulunan hurdalardır. Ferromanyetik etkisine sahip oldukları bilinir. Nikel mıknatıslar sayesinde ayrıştırılması mümkündür. Nikel hurdalarını ilk bakışta ayrıştıramayabilirsiniz. Aynı şekilde dışardan bakıldığında da anlaşılması hayli zordur. Fakat nikel hurdasını anlamak için İstanbul hurdacı firması olarak kullandığımız makineye tutmamız yeterlidir. Bu sayede gerçek bir nikel hurdası olup olmadığını anlamak mümkündür. Genel olarak en garantili çözümdür. Çünkü başka türlü anlaşılması mümkün olmayacaktır. Nikel hurdalarının en fazla çıktığı yerler ise Manisa ve Eskişehir olarak bilinmektedir. Bu iki ilde adeta nikel yatağı vardır desek doğru olur.

Nikel Nerelerde Kullanılır?

Nikel hurdacı konusuyla ilgili geri dönüştürülebilir özelliğinden bahsetmiştik. Geri dönüşümü sayesinde nerelerde kullanılacağı ise oldukça dikkat çekmektedir. Çünkü pek çok alan ve eşya sayılabilmektedir. Bazıları ise şu şekilde öne çıkmaktadır.

  • Metalleri koruma amaçlı plaka olarak kullanılması
  • Korozyona karşı dayanıklı olması sebebiyle birçok yerde tercih edilmesi
  • Paslanmaz çelik alaşım yapımında kullanılması
  • Tuzdan arınma tesislerinde kullanılması
  • Tekne pervane şaftları ve türbin kanatlarında kullanılması
  • Elektrikli fırınlarda kullanılması

Yukarıdaki maddeler nikel hurdaların dönüşüm sonrası ve öncesinde kullanıldığı yerleri öne çıkarmaktadır. Ayrıca oldukça değerli bir ürün olduğunu ispatlamaktadır. Star hurda firması olarak nikel hurdaların değerinde alıp doğru şekilde ayrıştırılmasını sağlıyor ve siz müşterilerimizin nakde çevirmesine de yardımcı oluyoruz.

 

 

 TELEFON  WHATSAPP